Světlana Tvrdíková

Autorka neotřelých vlastivědných článků napříč celou republikou, která si ráda k psaní „odskočí“ od natáčení reportáží pro Toulavou kameru ČT.

Jitka Štěpánková

Kromě „svých“ východních Čech, zejména Orlických hor a Broumovska, se zaměřuje i na Krkonoše a Jeseníky, a to nejen při psaní, ale i při natáčení reportáží pro Toulavou kameru.

Martin Majer

Speleolog a známý fotograf nejen podzemních krás, jehož snímky zdobí řadu publikací. V NaCestu se s jeho fotografiemi setkáte zejména u článků geologa Michala Hejny.

Tomáš Lejsek

Vede pražskou prodejnu KIWI, která se specializuje na mapy a cestovatelskou literaturu. Naše rubrika o novinkách na pultech knihkupců tedy nemůže být v lepších rukách.

Mirka Bezrouková

Mistryně psaného slova z jižních Čech, která na svůj region nedá dopustit a zná zde každý kámen. Dlouholetá spolupracovnice Toulavé kamery České televize.

Stanislav Wieser

Fotograf a hlavně expert na západ Čech, zejména Karlovarský kraj, Krušné hory a Slavkovský les, kterému zde neunikne žádná novinka, o níž se rád podělí s našimi čtenáři.

Ivan Vobr

Autor zapeklitých křížovek, jež nemají v našem zaměření konkurenci. Kromě dobrého pocitu z vyluštění přinášejí i spoustu zajímavých vlastivědných informací.

Petr Vlček

Znalec starého Rakousko-Uherska, ale i neúnavný propagátor Moravy a Slezska křížem krážem.

Jan Vítek

Geologii učí na vysoké škole v Hradci Králové a neživou přírodu už propagoval ve stovkách článků a řadě publikací. V NaCestu se s ním tedy budeme nejčastěji toulat přírodou.

Jaroslav Vála

Odborník zejména na Vysočinu, ale jako nadšený turista se rád podělí se svými postřehy i z jiných regionů republiky či z našeho příhraničí.

Dagmar Šumberová

Historii především církevních památek má v malíčku, a tak přibližuje především tuto, do nedávna ještě opomíjenou oblast, ale ráda zabrousí i do jiných, atraktivních témat.

Roman Šulc

Regionalista, propagátor „svého“ Kolínska, pro které vede vlastní webové stránky – www.cestyapamatky.cz, autor četných reportáží pro Toulavou kameru ČT, a to ale už nejen z Kolínska.

Václav Šebelík

Pracuje na infocentru v Železné Rudě, takže ví o všem, co se děje na Šumavě.

Jiří Sladký

Přírodovědec s hlubokými znalostmi v oboru, tulák s dlouhou novinářskou praxí.

Vlaďka Provazníková

Nosí toulavé boty a ráda se hlásí s horkými aktualitami napříč celou republikou.

Zdeněk Prášil

Ve svých příspěvcích spojuje hluboké znalosti jak živé, tak i neživé přírody, společně se svým koníčkem, kterým je putování vlastech českých.

Jan Pförtner

Nedá dopustit na své Chrudimsko, ale zároveň se rád pochlubí novými poznatky, k nimž dospěl při cestách za slunečními hodinami, které jsou jeho letitým koníčkem.

Václav Pernegr

Lesní inženýr, dlouholetý spolupracovník spisovatele Jana Čáky, s nimž prochodil brdské kopce, je naším odborníkem na nedávno zpřístupněné Brdy.

Eva Pavlásková

Napadlo mne přirovnání – Jaromír Tomeček v ženském vydání. Dáma, která svými pohledy do přírody, psanými lehounkou mateřštinou, srdce potěší.

Vojtěch Pavelčík

Bezkonkurenční znalec Povltaví s velkou sbírkou historických fotografií a pohlednic nejen odtud, fotograf, jemuž je zmíněný region už málo, takže za svými reportážemi vyráží i dál.

Jan Pásler

Turistický srdcař ze severu Čech a tulák, který za svými reportážemi cestuje jako správný nádražák především vlakem.

Josef Ondroušek

Regionalista – zprávař z jihomoravského Tiškovska, jenž zůstává domovskému regionu věrný, ale neunikne mu tam jediná novinka.

Rostislav Novák

Jeho doménou je Třebíč s okolím, ale za novinkami neváhá vyrážet i do jiných, často i vzdálenějších regionů.

Lukáš Nekolný

Odborně se věnuje zoologickým zahradám, jeho koníčkem je pátrání po souvislostech zeměpisných názvů a vlastivěda vůbec.

Tomáš Maleček

Nejmladší člen týmu, který přináší všehochuť zajímavostí především z Moravy a Pardubického kraje.

Václav Lopata

Na výpravy se vydává obvykle s přítelkyní Petrou. která vypomáhá s fotodokumentací. Jako Plzeňan příspěvky zpravidla věnuje západu Čech

Jan Kukačka

Spojuje ve svých článcích profesi přírodovědce a zálibu v historii. Rád se toulá po Vysočině.

Josef Kosák

Většinou zůstává věrný svému domovskému Liberecku, Jizerským a Lužickým horám, kde zná skutečně každý „kámen“ a kde překvapivě má stále co nového objevovat.

Břetislav Koč

Novinář s dlouholetou praxí, jehož koníčkem se v posledních letech staly větrné mlýny. O těch ví skutečně všechno a rád se se svými poznatky se čtenáři podělí.

Edward Chmiel

Neúnavně brouzdá s fotoaparátem nejvýchodnějším koutem republiky, tedy Jablunkovskem, kde žije. A protože ho už doprovází i manželka s malým synkem, dostanete od něho také tipy na rodinnou turistiku.

Jakub Hloušek

Brněnský lyrik, jemuž je rodná jižní Morava málo, a tak se za reportážemi vydává křížem krážem Českem i za jeho hranice. Jeho práce byla odměněna novinářskou cenou Prix non pereant.

Michal Hejna

Odborník přes geologii a speleolog, jehož články většinou doprovází fotografie Martina Majera. Však oba dva pocházejí z Českého krasu, ale ve svých příspěvcích často zavítají i jinam.

Roman Hartl

Rakovnicko má v malíčku, však pracuje na infocentru v Rakovníku. Je autorem mnoha článků, publikací, naučných stezek a nositelem několika novinářských ocenění, včetně první ceny v soutěži Prix non pereant.

Michal Benda

Žije v severovýchodních Čechách, rád podniká výpravy po památkách. A na ty méně známé pak také rád čtenáře pozve.